]Zaułkowy wieczór w Nowodworskim Ośrodku Kultury 18 października 2013 r. upłynął pod egidą piosenki francuskiej. Spotkanie z piosenką niebanalną otworzył Wojtek "Ciepły" Gęsicki, niezrównany propagator "piosenki z tekstem", założyciel Sceny Zaułek, ale przede wszystkim, poeta, kompozytor, bard. W jego znakomitym wykonaniu i interpretacji usłyszeliśmy dwie, znane szerokiej publiczności, piosenki z repertuaru Leonarda Cohena: "Tańczmy po miłości kres" oraz "Prawo".
Następnie w swoją podróż muzyczną zabrał słuchaczy gość wieczoru aktor, piosenkarz, dramaturg, kompozytor, tłumacz, znakomity interpretator piosenek francuskich Jan Jakub Należyty. Wspaniały recital złożony z utworów Charlesa Aznavoura, Georges'a Brassensa, Gilberta Becaud, Jacgues'a Brela, Jacques'a Preverta, oraz samego Jana Jakuba "Dla takich chwil warto żyć", "Uliczni małżonkowie" zauroczył publiczność, która z zapartym tchem wsłuchiwała się w znakomite interpretacje artysty, zwłaszcza, że większość utworów zaprezentowana została w języku polskim, w tłumaczeniach samego Jana Jakuba Należytego, ale także m.in. Jerzego Menela "Gaz". Artyście towarzyszył na estradzie równie znakomity zespól muzyczny w składzie: Dorota Wasilewska - piano, Sławomir Ratajczyk - akordeon, Paweł Goleń - kontrabas. W wykonaniu Doroty Wasilewskiej usłyszeliśmy także kilku bardzo klimatycznych piosenek m.in. do słów Dariusza Wasilewskiego i muzyki Doroty Wasilewskiej "Gdyby drzewa mogły tańczyć".
Piękne teksty, świetna muzyka, znakomite, solidne wykonanie. Niesamowita atmosfera. Było cudownie.
![]() |
Powiat nowodworski – powiat w województwie mazowieckim, którego siedzibą jest Nowy Dwór Mazowiecki. W jego skład wchodzą gminy: Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Zakroczym, Czosnów, Leoncin, Pomiechówek oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk i Zakroczym. Dobre połączenie z powiatem zapewniają drogi krajowe nr 7 i 62. Powiat umiejscowiony jest blisko aglomeracji warszawskiej oraz ma bardzo dobre warunki przyrodnicze, co sprawia, że turystyka rozwija się bezproblemowo. Turystów zachwyca przede wszystkim piękna Puszcza Kampinowska oraz fortyfikacje twierdzy wojskowej nieopodal Zakroczymia i Modlina. Ponadto chętnie wypoczywają nad wodą lub w okolicznych lasach. Nie można zapomnieć o zobaczeniu Twierdzy Modlin, zespół dworski w Chrcynnie, gotycko-renesansowy kościół parafialny w Cieksynie, kościół gotycko-renesansowy z prezbiterium z 1415 w Pomiechowie i wiele innych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola