25 maja w Zespole Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Modlinie Twierdzy odbyły się zawody „Tygrys Cup 2013” zorganizowane przez Nowodworski Klub Sportów Walki „Bastion”.
„Tygrys Cup” to turniej sztuki walki Taekwon-do, w którym biorą udział dzieci z Nowego Dworu Mazowieckiego, trenujące w klubie „Bastion”, pod okiem trenera Waldemara Misiaka. Celem turnieju jest przygotowywanie najmłodszych zawodników do udziału w imprezach ogólnopolskich i zaszczepienie w dzieciach ducha rywalizacji sportowej. Klub zorganizował ten turniej już po raz trzeci. Z roku na rok w zawodach startuje coraz więcej dzieci i co roku wraz z wyszkoleniem młodych zawodników, wzrasta poziom rywalizacji. Dzieci walczyły o medale w trzech konkurencjach: układów formalnych, technik specjalnych (kopnięcia z wyskoku) oraz walk. W układach formalnych niepokonany pozostał Karol Gutkowski, który jest obecnym Mistrzem Mazowsza w swojej grupie wiekowej. Jak zwykle najwięcej emocji wzbudziły walki. Sensacją w tej konkurencji była Nikola Drzyzga, która jako jedyna dziewczynka dzielnie walczyła z chłopcami i zdobyła brązowy medal w kategorii walka w wadze średniej. Tytuł najlepszej walki turnieju zdobyli Maciej Mariański (7 lat) oraz Kacper Mikucki (10 lat), którzy walczyli w finale wagi lekkiej. Najbardziej prestiżową nagrodą było „Wyróżnienie”, nadawane decyzją sędziów, dla zawodnika, który wykaże się ponadprzeciętną wolą walki, umiejętnościami i postawą wobec przeciwników. W tym roku wyróżniony został Grzegorz Sadowski (10 lat) – zwycięzca walk w kategorii średniej, złoty medalista technik specjalnych i brązowy w kategorii układów. Trener Waldemar Misiak nie krył zadowolenia widząc jaki poziom zaprezentowali jego podopieczni. W gronie uczestników turnieju można by wymienić kilku obiecujących zawodników. Impreza wzbudziła wiele emocji także wśród publiczności, złożonej głównie z rodzin zawodników. W wielu momentach trema i emocje na trybunach były większe niż na macie. Młodym zawodnikom „Bastionu”, życzymy wielu sukcesów na turniejach ogólnopolskich.
Wyniki poszczególnych konkurencji:
Układy formalne:
Dzieci najmłodsze:
1. Antoś Zawiasa
2. Natalia Filipiak
3. Dawid Mielcarek i Oskar Pyrzeński
Dzieci ze stopnie 10 cup:
1. Wojciech Wysocki
2. Kuba Piotrowski
3. Kacper Mikucki i Sebastian Czanik
Dzieci ze stopniem 9 cup:
1. Nikola Drzyzga
2. Tomasz Buciak
3. Fabian Dąbkowski i Wiktor Czarnota
Dzieci z grupy zaawansowanej:
1. Karol Gutkowski
2. Kuba Duszyński
3. Grzegorz Sadowski i Patryk Rama
Techniki specjalne:
Grupa dzieci najniższych:
1. Maciej Mariański
2. Tomasz Buciak
3. Max Zawiasa
Grupa dzieci średnich:
1. Kacper Mikucki
2. Kuba Duszyński
3. Kuba Piotrowski
Grupa dzieci wyższych:
1. Grzegorz Sadowski
2. Kacper Gębala
3. Mikołaj Huta
Grupa dzieci najwyższych:
1. Karol Gutkowski
2. Filip Kobus
3. Maciej Pawłowski
Walki:
Waga lekka:
1. Maciej Mariański
2. Kacper Mikucki
3. Tomasz Buciak i Patryk Rama
Waga średnia:
1. Grzegorz Sadowski
2. Nikola Drzyzga
3. Kuba Duszyński i Wiktor Czarnota
Waga ciężka:
1. Filip Kobus
2. Piotr Obliński
3. Karol Gutkowski i Fabian Dąbkowski
autor: Waldemar Misiak
![]() |
Powiat nowodworski – powiat w województwie mazowieckim, którego siedzibą jest Nowy Dwór Mazowiecki. W jego skład wchodzą gminy: Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Zakroczym, Czosnów, Leoncin, Pomiechówek oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk i Zakroczym. Dobre połączenie z powiatem zapewniają drogi krajowe nr 7 i 62. Powiat umiejscowiony jest blisko aglomeracji warszawskiej oraz ma bardzo dobre warunki przyrodnicze, co sprawia, że turystyka rozwija się bezproblemowo. Turystów zachwyca przede wszystkim piękna Puszcza Kampinowska oraz fortyfikacje twierdzy wojskowej nieopodal Zakroczymia i Modlina. Ponadto chętnie wypoczywają nad wodą lub w okolicznych lasach. Nie można zapomnieć o zobaczeniu Twierdzy Modlin, zespół dworski w Chrcynnie, gotycko-renesansowy kościół parafialny w Cieksynie, kościół gotycko-renesansowy z prezbiterium z 1415 w Pomiechowie i wiele innych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola