21 maja 20013 roku naszą szkołę odwiedzili rycerze.
Najpierw prowadzący zapytał chłopca: - ile masz wiosen? Widząc nasze zdziwione miny wyjaśnił, że wiosny to lata. Powiedział, że giermek to sługa rycerza. Zaprosił Majkę, moją koleżankę z klasy, na środek. Wręczył jej dwa miecze do porównania: ten, którym walczył rycerz i ten, którym walczył giermek. Maja powiedziała, że miecz do ćwiczeń jest cięższy. Bartek, też z mojej klasy, został giermkiem, a potem rycerzem. Stoczył walkę z rycerzem i wygrał.
W nagrodę otrzymał Twierdzę Modlin i rękę Anastazji. I to wszystko w dniu swoich urodzin. Potem prowadzący zapoznał nas z cechami rycerza. Dowiedzieliśmy się, że charakteryzuje się: odwagą, honorem, walecznością, wiernością, siłą i umiejętnością jazdy konnej. Następnie pan poprosił na scenę Filipa i Kacpra, a drugi rycerz założył im zbroje. Chłopcy wzbudzili naszą wesołość, bo nie potrafili się w nich poruszać.
Na koniec rycerze zaprezentowali broń i pokazali, jak walczono w średniowieczu. Spotkanie bardzo mi się podobało.
Jagoda Jandy klasa 3c
![]() |
Powiat nowodworski – powiat w województwie mazowieckim, którego siedzibą jest Nowy Dwór Mazowiecki. W jego skład wchodzą gminy: Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Zakroczym, Czosnów, Leoncin, Pomiechówek oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk i Zakroczym. Dobre połączenie z powiatem zapewniają drogi krajowe nr 7 i 62. Powiat umiejscowiony jest blisko aglomeracji warszawskiej oraz ma bardzo dobre warunki przyrodnicze, co sprawia, że turystyka rozwija się bezproblemowo. Turystów zachwyca przede wszystkim piękna Puszcza Kampinowska oraz fortyfikacje twierdzy wojskowej nieopodal Zakroczymia i Modlina. Ponadto chętnie wypoczywają nad wodą lub w okolicznych lasach. Nie można zapomnieć o zobaczeniu Twierdzy Modlin, zespół dworski w Chrcynnie, gotycko-renesansowy kościół parafialny w Cieksynie, kościół gotycko-renesansowy z prezbiterium z 1415 w Pomiechowie i wiele innych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola