Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Osiedle Pólko i Batalion Elektrotechniczny / 1940 - 2012 / Nowy Dwór Mazowiecki.

 
Pomysł na ten krótki film podsunęli mi użytkownicy forum Novidvor - tk28 i LOL21NDM. Filmik to po prostu nałożenie dwóch zdjęć. Więcej na temat: novidvor.pl/viewforum.php?f=31 Pierwsza fotografia została zrobiona przez Luftwaffe w 1940 roku. Przedstawia zniszczenia wojenne jakich doznał Batalion Elektrotechniczny oraz fabryka fajansu której właścicielem był Winogradow. Na zdjęciu widać Aleję Paderewskiego oraz tereny, na których powstaną jakie zabudowania jak: 1.Osiedle Pólko, 2.Liceum Ogólnokształcące, 3.Technikum Chemiczne, 4.Basen i stadion nowodworski, 5.Starostwo powiatowe. Druga, to print screen z serwisu Google Maps z 2012 roku, która przedstawia już współczesną urbanistykę miasta Nowy Dwór Mazowiecki.

 


KaloNDM
 
Data pliku video: 2012-06-15, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski mazowieckie 

  Powiat nowodworski – powiat w województwie mazowieckim, którego siedzibą jest Nowy Dwór Mazowiecki. W jego skład wchodzą gminy: Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Zakroczym, Czosnów, Leoncin, Pomiechówek oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk i Zakroczym.

  Dobre połączenie z powiatem zapewniają drogi krajowe nr 7 i 62.

  Powiat umiejscowiony jest blisko aglomeracji warszawskiej oraz ma bardzo dobre warunki przyrodnicze, co sprawia, że turystyka rozwija się bezproblemowo. Turystów zachwyca przede wszystkim piękna Puszcza Kampinowska oraz fortyfikacje twierdzy wojskowej nieopodal Zakroczymia i Modlina. Ponadto chętnie wypoczywają nad wodą lub w okolicznych lasach. Nie można zapomnieć o zobaczeniu Twierdzy Modlin, zespół dworski w Chrcynnie, gotycko-renesansowy kościół parafialny w Cieksynie, kościół gotycko-renesansowy z prezbiterium z 1415 w Pomiechowie i wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola