20 listopada 2013 r. w ramach Nowodworskich Spotkań Jazzowych na scenie Nowodworskiego Ośrodka Kultury zaprezentowała się formacja "Generation Next".
Generation Next to nowoczesny akustyczny mainstream poszukujący przestrzeni, barw, wrażeń i wyjątkowych emocji!
Zespół "Generation Next" powstał w kwietniu 2013 roku, a już w maju grupa dała koncert w studio im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, transmitowany live przez program III Polskiego Radia. Pierwsza płyta zespołu pt. "Live at Jazz nad Odrą" ukazała się w sierpniu tego roku.
Zespół składa się z muzyków młodego pokolenia, ale już docenionych przez znawców i fanów jazzu w Polsce, muzyków będących laureatami wielu prestiżowych konkursów jazzowych w kraju i zagranicą, którzy w różnych projektach zdążyli już objechać z koncertami całą Europę. Ludzi tych łączy coś jeszcze. Swą pasją do jazzu zarazili się od rodziców.
W skład zespołu wchodzą:
Piotr Schmidt - trębacz, syn jednego z najwybitniejszych polskich historyków muzyki jazzowej, autora III-tomowej "Historii Jazzu", książki, na której wychowały się dwa pokolenia muzyków i fanów jazzu w Polsce.
Jacek Namysłowski – puzonista, syn żywej legendy, jednego z największych saksofonistów i kompozytorów jazzowych w Polsce, Zbigniewa Namysłowskiego, którego niektóre albumy zostały uznane za płyty „wszechczasów” w polskim jazzie.
Gabriel Niedziela – gitarzysta, syn jednego z najwybitniejszych polskich kontrabasistów jazzowych – Jacka Niedzieli-Meiry, uczestnika ponad 40 nagrań płytowych, autora podręcznika "Kontrabas jazzowy" oraz nagrodzonej przez ministra kultury książki "Historii jazzu - 100 wykładów".
Tomasz Wendt - saksofonista, syn wybitnego tenorzysty jazzowego - Adama Wendta, który w swym dorobku ma współpracę z takimi muzykami jak Randy Brecker, Mike Stern, Chick Corea czy zespołami Walk Away.
Arek Skolik – perkusja (postać wszem i wobec znana i podziwiana).
Dotychczasowe indywidualne dokonania młodych muzyków jak i działania zespołu zawiązanego ledwie kilka miesięcy temu wskazują jasno, ze tuzy polskiego jazzu mogą być spokojni o przyszłość tego gatunku muzycznego w Polsce, albowiem ich zstępni znakomicie spełniają pokładane w nich nadzieje. Potwierdza to koncert jakiego mieli okazję wysłuchać nowodworzanie w środowy wieczór. Solidne umiejętności techniczne, dojrzałe brzmienie, młodzieńcza energia i "zapalczywość", dostarczyły słuchaczom wiele przyjemności w obcowaniu z jazzem najlepszej próby.
![]() |
Powiat nowodworski – powiat w województwie mazowieckim, którego siedzibą jest Nowy Dwór Mazowiecki. W jego skład wchodzą gminy: Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Zakroczym, Czosnów, Leoncin, Pomiechówek oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk i Zakroczym. Dobre połączenie z powiatem zapewniają drogi krajowe nr 7 i 62. Powiat umiejscowiony jest blisko aglomeracji warszawskiej oraz ma bardzo dobre warunki przyrodnicze, co sprawia, że turystyka rozwija się bezproblemowo. Turystów zachwyca przede wszystkim piękna Puszcza Kampinowska oraz fortyfikacje twierdzy wojskowej nieopodal Zakroczymia i Modlina. Ponadto chętnie wypoczywają nad wodą lub w okolicznych lasach. Nie można zapomnieć o zobaczeniu Twierdzy Modlin, zespół dworski w Chrcynnie, gotycko-renesansowy kościół parafialny w Cieksynie, kościół gotycko-renesansowy z prezbiterium z 1415 w Pomiechowie i wiele innych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola