Zachęcamy do zapoznania się z najnowszym wydaniem Faktów Nowodworskich.
W sierpniowym numerze zamieszczamy informację o trzecim miejscu Nowego Dworu Mazowieckiego w rankingu „Najbogatsi 2011”.
W temacie numeru przeczytacie też o statystykach i podsumowaniu pierwszego miesiąca działania Portu Lotniczego Warszawa – Modlin.
Wieści z rady tym razem poruszają tematykę regulaminu stypendialnego dla sportowców i artystów w gminie Nowy Dwór Mazowiecki. Jak i za co można otrzymać wsparcie od miasta piszemy na stronach 3-4. Cały czas trwa nabór do projektu „Ekologiczny Nowy Dwór Mazowiecki – kolektory słoneczne dla mieszkańców”. O korzyściach i możliwościach przystąpienia do programu na przeczytacie na str. 5.
Wakacje to czas wolny od szkoły. Ale dla Faktów Nowodworskich nie oznacza to braku działu edukacja. W sierpniowym wydaniu zamieściliśmy informacje nadesłane z placówek oświatowych jeszcze przed wakacjami. Mamy nadzieję, że uczniowie chętnie przypomną sobie jak fajnie było na szkolnych wycieczkach, a czytanie o ubiegłorocznych sukcesach zmotywuje ich do ciężkiej pracy w obecnym roku szkolnym.
Nasi czytelnicy przyzwyczaili się już chyba do comiesięcznych sukcesów nowodworzan na niwie sportowej. Tym razem nie zawiedli nas kolarze – Norbert i Alan Banaszkowie, którzy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie torowym wywalczyli mistrzostwo. W wakacje kolejne sukcesy odniósł też Kacper Żuk, zostając tenisowym Wicemistrzem Polski Młodzików do lat 14-tu.
Życzymy miłej lektury!
![]() |
Powiat nowodworski – powiat w województwie mazowieckim, którego siedzibą jest Nowy Dwór Mazowiecki. W jego skład wchodzą gminy: Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Zakroczym, Czosnów, Leoncin, Pomiechówek oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk i Zakroczym. Dobre połączenie z powiatem zapewniają drogi krajowe nr 7 i 62. Powiat umiejscowiony jest blisko aglomeracji warszawskiej oraz ma bardzo dobre warunki przyrodnicze, co sprawia, że turystyka rozwija się bezproblemowo. Turystów zachwyca przede wszystkim piękna Puszcza Kampinowska oraz fortyfikacje twierdzy wojskowej nieopodal Zakroczymia i Modlina. Ponadto chętnie wypoczywają nad wodą lub w okolicznych lasach. Nie można zapomnieć o zobaczeniu Twierdzy Modlin, zespół dworski w Chrcynnie, gotycko-renesansowy kościół parafialny w Cieksynie, kościół gotycko-renesansowy z prezbiterium z 1415 w Pomiechowie i wiele innych. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola