Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dziki na Osiedlu Młodych 2015.10.19 (Nowy Dwór Mazowiecki)

 
Niedługo po północy 19 października 2015 r. na rondzie przy ul. Okulickiego 1 pojawiła się duża, bo składająca się z kilkunastu sztuk, grupa dzików. Została poinformowana lokalna policja oraz monitoring (bo Straż Miejska nie pracuje o tej porze). Niestety w przypadku obu powiadomień służby stwierdziły, że tylko mogą zarejestrować zdarzenie i że nic więcej nie będzie w tej sprawie zrobione. Po chwili pojawił się patrol policji, który był chwilę przy rondzie i odjechał. Grupa dzików oddaliła się w kierunku wschodnim w obszar pomiędzy ulicami Młodzieżową i Jasną. Po chwili nagle pojawił się samotny największy osobnik, zmierzający w kierunku ronda od ulicy prostej. Spłoszony najprawdopodobniej hałasem silnika samochodu wrócił w kierunku zachodnim. Zachowywał się dziwnie bo m.in. w czasie ucieczki zderzył się z krzakami, choć w tym miejscu teren był oświetlony przez latarnię. Jeśli te i inne dziki były/są dokarmiane w mieście, będą stanowić zagrożenie, ponieważ będą wracać do miejsca, gdzie dostały łatwy "łup" w postaci gotowego i smacznego jedzenia. Choć same nie atakują bez potrzeby, mogą niestety stanowić zagrożenie, gdy czują niebezpieczeństwo lub być zarażone wścieklizną, nie wspominając o potrąceniach przez samochody. Służby nie mają w tej chwili sposobu na reagowanie w takich wypadkach, a profesjonalne odławianie organizowane jest bardzo rzadko. Być może ten film obejrzy ktoś z urzędników, kto ma odpowiednie przywileje, aby tej sprawie zaradzić.

 


Bluher Ocet
 
Data pliku video: 2015-10-19, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski mazowieckie 

  Powiat nowodworski – powiat w województwie mazowieckim, którego siedzibą jest Nowy Dwór Mazowiecki. W jego skład wchodzą gminy: Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Zakroczym, Czosnów, Leoncin, Pomiechówek oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk i Zakroczym.

  Dobre połączenie z powiatem zapewniają drogi krajowe nr 7 i 62.

  Powiat umiejscowiony jest blisko aglomeracji warszawskiej oraz ma bardzo dobre warunki przyrodnicze, co sprawia, że turystyka rozwija się bezproblemowo. Turystów zachwyca przede wszystkim piękna Puszcza Kampinowska oraz fortyfikacje twierdzy wojskowej nieopodal Zakroczymia i Modlina. Ponadto chętnie wypoczywają nad wodą lub w okolicznych lasach. Nie można zapomnieć o zobaczeniu Twierdzy Modlin, zespół dworski w Chrcynnie, gotycko-renesansowy kościół parafialny w Cieksynie, kościół gotycko-renesansowy z prezbiterium z 1415 w Pomiechowie i wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola