Belka
Środa, 21 Listopada 2018   imieniny: Albert, Janusz, Konrad
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

silvano.pl & tv.nsk.pl 2013-04-01 Nowy Dwór Mazowiecki Pożegnanie księdza Czesława Żyły

 
2013-04-01 Nowy Dwór Mazowiecki Pożegnanie księdza prałata Czesława Żyły, wieloletniego proboszcza i dziekana, który odchodzi do domu księdza seniora w Kiełpinie koło Łomianek - silvano.pl Sylwester / SilvanoNDM & tv.nsk.pl Paweł / XoNoX We mszy św. pożegnalno-dziękczynnej udział wzięły władze miasta, powiatu oraz przedstawiciele instytucji i wspólnot parafialnych. Wszyscy z wdzięcznością dziękowali mu za opiekę, dobre słowa i życzyli księdzu dalszych lat zdrowia i obecności w sercu Jezusa Chrystusa. Święcenia kapłańskie ks. Cz. Żyła otrzymał z rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego 11 sierpnia 1957 r. w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Rozpoczął swoją posługę w parafii św. Małgorzaty w Leoncinie. Następnie trafił jako wikariusz do nowodworskiej parafii. Był rok 1963. Po kolejnych parafiach, w 1971 r. wrócił do Nowego Dworu już jako jej proboszcz. 10 lat później wmurował pierwszą cegłę pod budowę kościoła, która została ukończona we wrześniu 1984 r. Przy pomocy wielu życzliwych osób wybudował plebanię, a także zainicjował budowę nowego kościoła na Osiedlu Młodych przekazując m.in. materiały budowlane. Jubileusz 25-lecia kierowania parafią ks. Żyła uczcił wybudowaniem ołtarza Matki Boskiej Częstochowskiej. 1 lipca 2001 r. przeszedł na emeryturę. Ma 86 lat. Źródło tekstu: Gazeta Nowodworska W Poniedziałek Wielkanocny parafianie z Nowego Dworu Maz. pożegnali ks. prałata Czesława Żyłę. Jak poinformował na początku mszy ks. proboszcz Andrzej Kwiatkowski, prałat sam zadecydował o przeprowadzce do Domu Księży Seniorów w Łomiankach. Mieszkańcy żegnali byłego proboszcza owacjami na stojąco. Podczas uroczystej mszy święty ks. prałat Czesław Żyła pożegnał się z parafianami. Podziękował im za lata współpracy, posłuszeństwo i zaufanie, którym go obdażyli zwłaszcza podczas budowy kościoła. Wielu mieszkańców nie kryło łez wzruszenia podczas pożegnania. Ks. prałat mieszkał w Nowym Dworze Maz. 45 lat, przez 30 lat był proboszczem parafii św. Michała Archanioła. Źródło tekstu: Goniec Lokalny silvano.pl, tv.nsk.pl, 2013-04-01, NDM, Nowy Dwór Mazowiecki, Pożegnanie, księdza, prałata, Czesława, Żyły, proboszcza, dziekana, parafia, pod, wezwaniem, św., Michała, Archanioła, burmistrz, Jacek, Kowalski, starosta, nowodworski, Krzysztof, Kapusta, ZHP, Chór, SOLI, DEO,

 


TV.NSK.PL_tvndm
 
Data pliku video: 2013-04-04, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski mazowieckie 

  Powiat nowodworski – powiat w województwie mazowieckim, którego siedzibą jest Nowy Dwór Mazowiecki. W jego skład wchodzą gminy: Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Zakroczym, Czosnów, Leoncin, Pomiechówek oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk i Zakroczym.

  Dobre połączenie z powiatem zapewniają drogi krajowe nr 7 i 62.

  Powiat umiejscowiony jest blisko aglomeracji warszawskiej oraz ma bardzo dobre warunki przyrodnicze, co sprawia, że turystyka rozwija się bezproblemowo. Turystów zachwyca przede wszystkim piękna Puszcza Kampinowska oraz fortyfikacje twierdzy wojskowej nieopodal Zakroczymia i Modlina. Ponadto chętnie wypoczywają nad wodą lub w okolicznych lasach. Nie można zapomnieć o zobaczeniu Twierdzy Modlin, zespół dworski w Chrcynnie, gotycko-renesansowy kościół parafialny w Cieksynie, kościół gotycko-renesansowy z prezbiterium z 1415 w Pomiechowie i wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola