Belka
Poniedziałek, 19 Listopada 2018   imieniny: Elżbieta, Seweryn, Paweł
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Sheriff city Nowy Dwór Mazowiecki - Spot wyborczy 2014 - Szeryf miasta Nowy Dwór Mazowiecki

 
Do wszystkich, którzy chcą zamieszkać w naszym mieście, kupić mieszkania.. Zastanówcie się, za nim będzie za późno.. Do wszystkich mieszkańców miasta Nowy Dwór Mazowiecki. Jak długo większość z Was, będzie pozwalać na głosowanie (będziecie głosować) w wyborach samorządowych za flaszkę wódki lub jej należność? Spójrzcie w lustro przy porannej toalecie. Kogo widzicie? "..a w urzędzie u mnie miejskim będzie ład i porządek. Nie będzie biurokractwa, nie będzie łachmaństwa. ...wiem, jak wszystko zlikwidować...żeby nie było niczego.." Krzysztof Kononowicz Ktoś napisze.. „Co ten KaloNDM znowu wymyślił? Pokręciło mu się w głowie?". Zaraz, zaraz.. ale czy te pamiętne słowa wypowiedziane przez samego Kononowicza, nie pasują do sytuacji, którą od lat można zaobserwować w Urzędzie Miasta oraz w samym Nowym Dworze Mazowieckim? Jestem rodowitym mieszkańcem i od lat obserwuję jego degradację, zarówno historyczną jak i naturalną. Kiedyś miasto to miało swój urok i klimat. Dzisiaj zaś, zalewają nas betonowe architektoniczne potwory. Jak to możliwe, że miasto z taką historią nie ma swojej starówki. Czy ktoś z naszych lokalnych notabli widział starówkę w Kołobrzegu? Nasze miasto było kiedyś wielokulturowe, czy ktoś z rządzących o tym pamięta? Brak jakichkolwiek chęci na upamiętnianie historii. Brak Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta. Biuro Promocji Miasta nie ma materiałów promocyjnych dla zainteresowanych, a na pytanie czy można je uzyskać, słyszą w odpowiedzi: „..Proszę złożyć podanie do burmistrza.." Drzwi urzędników bez klamek -- petent stoi i czeka, aż szanowny urzędas skończy prywatną rozmowę przez telefon. Dziwne samozapłony drewnianych zabytków nowodworskich. Dziwne przetargi na działki, na budowę kamienic i dróg. Od lat ci sami „deweloperzy", którzy stawiają osiedla na terenach zalewowych. Budowa zakładów produkcyjnych, które są nieprzyjazne dla środowiska naturalnego oraz samych mieszkańców. Brak miejsc pracy (praktycznie wszyscy którzy pracują w w/w zakładach są spoza Nowego Dworu Mazowieckiego). Samorząd zarzyna kury znoszące złote jajka -- handel i drobna przedsiębiorczość. W zamian za to, funduje mieszkańcom supermarket, za supermarketem. Brak perspektyw dla młodych ludzi. Czy tak musi być? Czy mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego będą kiedyś mogli liczyć na dochody z turystyki? Co miasto ma dla zaoferowania dla turystów, którzy przylecieli na lotnisko Modlin? Czy sama twierdza wystarczy? Więcej na temat działań nowodworskiego szeryfa, Dowiecie się na stronie internetowej: novidvor.pl/ NIEZALEŻNE FORUM DYSKUSYJNE NOVIDVOR Między innymi polecam takie tematy, jak: 1.Nasze miasto 2.Co poprawić w mieście? 3.Inwestycje miejskie 4.Pytania do burmistrza

 


KaloNDM
 
Data pliku video: 2012-08-02, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowodworski mazowieckie 

  Powiat nowodworski – powiat w województwie mazowieckim, którego siedzibą jest Nowy Dwór Mazowiecki. W jego skład wchodzą gminy: Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk, Zakroczym, Czosnów, Leoncin, Pomiechówek oraz miasta Nowy Dwór Mazowiecki, Nasielsk i Zakroczym.

  Dobre połączenie z powiatem zapewniają drogi krajowe nr 7 i 62.

  Powiat umiejscowiony jest blisko aglomeracji warszawskiej oraz ma bardzo dobre warunki przyrodnicze, co sprawia, że turystyka rozwija się bezproblemowo. Turystów zachwyca przede wszystkim piękna Puszcza Kampinowska oraz fortyfikacje twierdzy wojskowej nieopodal Zakroczymia i Modlina. Ponadto chętnie wypoczywają nad wodą lub w okolicznych lasach. Nie można zapomnieć o zobaczeniu Twierdzy Modlin, zespół dworski w Chrcynnie, gotycko-renesansowy kościół parafialny w Cieksynie, kościół gotycko-renesansowy z prezbiterium z 1415 w Pomiechowie i wiele innych.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola